Bądź widoczny – nie daj się zabić

Na polskich drogach ginie rocznie ok. 6 tysięcy ludzi, z czego prawie 50% to piesi i rowerzyści. Połowa wypadków ze skutkiem śmiertelnym ma miejsce od zmroku do świtu poza obszarem zabudowanym.

W okresie jesienno-zimowym bezwzględnie należy zadbać o swoje bezpieczeństwo stosując elementy odblaskowe. Im większa ich powierzchnia tym lepiej i z dalszej odległości jesteśmy widoczni. Na swoim bezpieczeństwie nie wolno oszczędzać, a kamizelka odblaskowa to wydatek jedynie kilkunastu złotych. Jej stosowanie pozwoli nam także uniknąć mandatów karnych.

Statystki są bezwzględne - piesi poruszający się po zmroku poboczem drogi w obszarze niezabudowanym są widoczni dla kierowców pojazdów dopiero z 20 metrów, co w niesprzyjających warunkach stanowi duże zagrożenie dla ich zdrowia, a nawet życia. Podobnie jest z rowerzystami.  Kiedy jednak garderoba pieszego czy rowerzysty wyposażona jest w elementy odblaskowe - są oni widoczni nawet ze 150 metrów! Te dodatkowe metry, to możliwość skutecznego hamowania i czy ominięcia. To czas, który ratuje życie i zdrowie.

Bezpieczeństwo na drodze może zapewnić nam szereg odblaskowych produktów sygnowanych logo LAHTI PRO: kamizelki ostrzegawcze, czapki z daszkiem czy chusty wielofunkcyjne. Każdy z nich zwiększa nasze bezpieczeństwo. Obecnie wypada zatem sprawdzić, czy na wyposażeniu naszego samochodu mamy kamizelkę ostrzegawczą. W czasie przymusowego postoju, czy chociażby konieczności wymiany koła zwiększy nasze bezpieczeństwo.

Poprawiając swoją widoczność dbamy o bezpieczeństwo. W okresie jesienno-zimowym warto wziąć to pod uwagę kompletując ubrania robocze. Godnymi polecenia są produkty marki Lahti Pro. W najnowszej kolekcji znajdziemy komplety ubrań uszytych z materiałów doskonale widocznych po zmroku. Kurtki i spodnie ostrzegawcze (do wyboru kolor żółty lub pomarańczowy) efektywnie odbijają światło i dzięki temu znacznie podnoszą widoczność osoby, która jest w nie ubrana. Dodatkowo zapewniają wysoki komfort termiczny.