Ubrania robocze po liftingu

Projektanci Lahti Pro wykonali kawał dobrej roboty. Nowe modele odzieży roboczej wchodzące w skład, najnowszej kolekcji z powodzeniem można nazwać przełomowymi. Ich konstrukcja, zastosowane materiały pojęciu komfort pracy  nadają nowego znaczenia.

Profesjonaliści, którzy każdego dnia realizują inwestycje budowlane będą pozytywnie zaskoczeni. Nowe modele spodni roboczych Lahti Pro wyposażone są w szereg innowacyjnych funkcjonalnych rozwiązań. Charakteryzują bardzo wygodnym krojem typu „slim fit”. Sprawia on, że spodnie bardzo dobrze dopasowują się do sylwetki i tym samym uzyskujemy bardzo wysoki komfort noszenia, czego nie zapewniają tradycyjne ubrania robocze.

4-way elastic

Najważniejszą z innowacji jaką spotkamy w spodniach L40509 jest zastosowanie wstawek z materiału stretch „4-way elastic”. Usytuowane są one w miejscach, w których w czasie pracy powstają naprężenia, czyli w kroku oraz w okolicach stawów kolanowych. Tkanina stretch „4-way elastic” to wysoce rozciągliwy materiał o mocnej warstwie zewnętrznej, wodoodpornej i wiatroszczelnej. Posiada właściwości odprowadzania wilgoci z wewnątrz na powierzchnię materiału. Dzięki swojej elastyczności i rozciągliwości w 4 kierunkach znacznie zwiększa wygodę i nie krępuje ruchów.

Dodatkowa wentylacja

W budżetowych modelach spodni roboczych niekiedy uciążliwym problemem jest brak możliwości odprowadzania nadmiaru ciepła. Praca w takim ubraniu to jak w upalne dni podróż samochodem z zepsutą klimatyzacją oraz uszkodzonym układem otwierania szyb. Pot, szybsze zmęczenie i odliczanie minut do końca pracy. Niska efektywność. Tymczasem w nowych spodniach z rodziny L40509 projektanci Lahti Pro zasugerowali wykonanie w tylnej części na wysokości zgięcia w kolanach siatkowego otworu wentylacyjnego. Nadmiar ciepła jest nim odprowadzony na zewnątrz, a temperatura panująca w nogawkach pozwala pracować komfortowo.

Zawsze na miejscu

Dobre spodnie robocze to takie, które raz założone samoistnie pozostają na swoim miejscu. Nie opadają i nie wymuszają konieczności zakładania paska. Tu także projektanci Lahti Pro potwierdzili swój kunszt. Nakazali wszyć w części biodrowej specjalny, elastyczny układu napinający. Bez konieczności przepinania guzików, obwód spodni dopasowuje się do sylwetki użytkownika, a spodnie dobrze trzymają się w pasie. Efekt jest tym lepszy, że od wewnętrznej strony zastosowana została antypoślizgowa taśma. Nie pozwala ona na samoczynne wysuwanie się ze spodni np. koszuli, czy t-shirta. W chłodne dni nerki mają dodatkową ochronę, nie mówiąc oczywiście o zapewnieniu schludnego wyglądu profesjonalisty.

Ochrona przed promieniowaniem

W topowym modelu Lahti Pro nie mogło zabraknąć także dodatkowego elementu chroniącego zdrowie w dłuższym okresie. Projektanci Lahti Pro, po zapoznaniu się z wynikami najnowszych badań dotyczących szkodliwości promieniowania elektromagnetycznego zdecydowali o dodaniu do jednej z kieszeni specjalnej wkładki skutecznie absorbującej tego typu promienie. Teraz chowając swój telefon do takiej właśnie kieszonki mamy pewność, że szkodliwe fale nie mają dostępu do naszego ciała. Niezwykle funkcjonalny drobiazg.

Innowacje, które stały się standardem

Poza tym w spodniach Lahti Pro z rodziny L40509 znajdziemy łącznie, aż 13 kieszeni, w tym praktyczne, powiększone kieszenie monterskie. Wstawki odblaskowe zwiększające bezpieczeństwo podczas pracy. Potrójne szwy. Dodatkowe wzmocnienie szwów w kroku. Oczko na klucze. Szlufkę na młotek. Trzy uchwyty na miarkę. Do kieszeni możemy zapakować naprawdę dużo, bo wykonano je ze specjalnie wzmocnionego materiału. Mamy jeszcze kieszenie na nakolanniki oraz obszyty materiałem poliester 500 D dół nogawek.

Inne modele

Takie same, jak opisane wyżej rozwiązania, znajdziemy w ogrodniczkach L40609 oraz bluzach roboczych L40410. W przypadku ogrodniczek warto wspomnieć o znakomitym rozwiązaniu problemów samoczynnego luzowania się zapięcia szelki. Dla dodatkowego zwiększenia komfortu zastosowano droższą, ale skuteczniejszą konstrukcję zapięcia. Przepleciona szelka jest w nim pewnie blokowana i nie dochodzi do rozregulowania ustawionej pozycji.

We wszystkich opisanych ubraniach znajdziemy także odbijające światło wstawki, które mogą mieć zbawienne znaczenie w warunkach ograniczonej widoczności. Kiedy kierowca może dostrzec nas wcześniej, zyskuje dodatkowe sekundy na podjęcie decyzji o dalszej bezpiecznej jeździe. Warto o takich drobiazgach pamiętać.